Eerkės bunda - kaip saugosimės?

Spausdinimo versija

          Atėjus pavasariui, saulė vilioja suaugusius ir vaikus dažniau pabūti gamtoje. Kad poilsis būtų smagus ir saugus, turime žinoti apie tykantį pavojų – erkes ir jų sukeliamas ligas.

         Kovo 9 d Kučiūnų mokykloje 1 – 3 klasių mokiniams pravesta prevencinė pamokėlė „Erkės bunda - kaip saugosimės?“ Vaikams buvo pasakojama apie mažus vabalėlius – erkes, apie jų sukeliamas ligas kaip erkinį encefalitą ir Laimo ligą. Erkinis encefalitas – tai galvos ir nugaros smegenų uždegimas, kurį sukelia smulkiausi mikrobai – virusai. Apsikrėtus Laimo liga, aplink įkandimo vietą parausta oda.

         Mokiniams buvo priminta, kad vykstant į gamtą būtina tinkamai apsirengi: dėvėti drabužius ilgomis rankovėmis, taip pat ilgas kelnes, sukištas į batus ar kojines. Pasirinkti šviesesnius drabužius, nes ant jų lengviau pastebėsime erkę. Naudoti erkes atbaidančias priemones (repelentus). Purkšti atviras kūno vietas ir dėvimus rūbus. Parėjus iš gamtos, būtina atidžiai apžiūrėti visą kūną, ypač paausius, pakinkius, kirkšnis, pažastis, sprandą, išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti  kitais rūbais.

            Jeigu erkė įsisiurbė, kuo greičiau ją ištraukti sukamuoju judesiu, apiplauti žaizdelę su muilu ar dezinfekuoti. Įsiminkite ar užsirašykite datą, kada įsisiurbusi erkė buvo pastebėta, taip pat stebėkite įkandimo vietą apie mėnesį laiko. Atsiradus karščiavimui ar į gripą primenantiems simptomams, paraudimui įkandimo vietoje, kreipkitės į šeimos gydytoją.

                                                                                                                                             Visuomenės sveikatos specialistė D. Brusokienė