JAUNŲJŲ ŠAULIŲ STOVYKLA

Spausdinimo versija

                Kučiūnų mokykloje birželio 15-17 dienomis vyko jaunųjų šaulių stovykla. Stovyklai vadovavo nuostabūs mokytojai - Juozas Pileckas, Gintarė Sabaliauskienė ir savanoris Aurimas Dzemyda. Stovykloje dalyvavo 17 mokinių. Jie buvo suskirstyti į du būrius. Pirmajam būriui vadovavo 7 klasės mokinė Akvilė Inokaitytė, antrajam – Aušrinė Petrauskaitė. Stovyklos metu jaunieji šauliai prisiminė, išmoko nebylaus valdymo signalus, šaudymo pozicijas, kaip taisyklingai elgtis su ginklu, kaip karo metu apsaugoti savo draugus. Savo jėgas išbandė dviejuose žygiuose.

               Pirmąją stovyklos dieną lavinome atmintį ir ėjome 7 km iki Balandžio ežero. Antroji diena buvo dar įdomesnė: nuo pat ryto atlikome mankštą, žaidėme estafetes ir judriuosius žaidimus, šaudėme „airsoftais“. Paskutinę stovyklos dieną išsiruošėme į žygį maršrutu: Kučiūnai – Kaženiai – Pazapsiai – Kučiūnai. Pazapsiuose įkūrėme savo stovyklavietę prie Zapsės upės. Jaunieji šauliai išmoko pertiesti virvę virš upės, kad nesušlapę atsidurtume kitame upės krante

                Sugrįžę į mokyklą jaunieji šauliai buvo apdovanoti Alytaus Šaulių sąjungos įsteigtais prizais: lipdukais, puodeliais, žurnalais, užrašų knygelėmis ir gertuve. Stovykla mokiniams labai patiko. Patyrėme smagių įspūdžių, savo komandai siekėme atiduoti visas jėgas. Stovyklos jauniems žmonėms padeda keistis.

                                                                                                                                                                                                  Aušrinė Petrauskaitė