Kučiūnų prevencinis projektas

Spausdinimo versija

                Šiais mokslo metais mūsų mokykla  vykdė vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos projektą „Kelio į sėkmę pradžia: sveika gyvensena ir tobulėjimas“. Programai vykdyti lėšas skyrė Lazdijų r. savivaldybė.  Projekte buvo numatytos veiklos vaikų ir paauglių sveikos gyvensenos skatinimui, savęs išbandymui įvairiose edukacinėse, sporto ir aktyvaus poilsio programose,  neigiamo požiūrio formavimui į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir padarytą žalą sveikatai, priklausomybę ir gydymą.                                                                                                                              

              Programos pradžioje 5-10 klasių mokiniai su mokytojais aplankė Pilnų namų bendruomenę Panaroje, Varėnos rajone. Tiesą sakant, pirmas įspūdis, išgirdus žodžius „priklausomybė“ ir „reabilitacija“, buvo keistokas - juk nežinai, ko gali tikėtis, atvykęs į tokią vietą. Tačiau mus, atklydusius lietingą antradienio rytą į Dzūkijos miškuose pasislėpusį reabilitacijos centrą, pasitiko daili šiuolaikinė koplyčia, rami aplinka,  modernios technologijos.  

               Iš p. Rūtos Jakubonienės sužinojome, jog į reabilitaciją nuo priklausomybės ligų (narkomanijos, alkoholizmo ar priklausomybės nuo kompiuterinių žaidimų) atvykstantys žmonės priimami „kaip stovi“. Čia jie gauna pastogę, rūbus, maitinimą, psichologo konsultacijas. Apie daugiau nei dešimtmetį gyvuojančią bendriją, kruopščiai prižiūrimas vaistažolių plantacijas išsamiai papasakojo kunigas. Iš Pilnų namų bendruomenėje auginamų ekologiškų raudonėlių, ežiuolių, čiobrelių, medetkų ir daugybės kitų vaistinių augalų čia pat gaminamos arbatos bei prieskoniai. Žolelės džiovinamos modernioje džiovykloje. Arbatų ir prieskonių parduotuvėlė įsikūrusi koplyčios rūsyje – norinčių namo parsivežti bent dalelę tos šilumos, kurią sukūrė Panaros Pilnų namų bendruomenė, visada atsiranda.

                Toliau mūsų kelionė tęsėsi į Trakus. Pilyje mus pasitiko gidė, kuri supažindino su Trakų pilies istorija bei pilies viduje esančiomis ekspozicijomis.  Dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Pasivaikščiojimas su Vytautu Didžiuoju“. Po to pasigaminome po spaudą su Vytauto Didžiojo vaizdu. Dovanų gavome po atviruką, kurį antspaudavome sename pilies pastate.

                   Po to kelionė tęsėsi iki Birštono apžvalgos bokšto, kurio aukštis siekia 51 metrą. Bokšte įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka. Per žiūronus galima pamatyti ir Jiezno bažnyčios bokštus, Prienų bei Alytaus apylinkes. Kelionės metu dar buvo galimybė pamatyti mineralinio vandens garinimo statinį „Druskupis“, kuris pastatytas Birštone, centriniame miesto parke.

               Prevencinės programos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šiaurietišku ėjimu, patys tai išbandyti. Taip pat buvo smagu nuvykus į Lazdijų sporto centrą pasimankštinti treniruoklių salėje. Projekto programos pabaigoje mokiniai aktyviai dalyvavo „Protmūšyje“. Klasių komandos noriai atliko užduotis, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus. ,,Protmūšį“ laimėjo  7-8 klasių komanda.

                 Projekto „Kelio į sėkmę pradžia: sveika gyvensena ir tobulėjimas“ veiklos mokiniams labai patiko. Dalyvaudami įvairiuose užsiėmimuose, mokiniai daug sužinojo, tapo tolerantiškesni, pakantesni, geresni - tai ir yra kelias į sėkmę.