Pasaulinė širdies diena

Spausdinimo versija

        Pasaulinė širdies diena minima paskutinį rugsėjo sekmadienį. Ja siekiama atkreipti dėmesį į rizikos veiksnius, sukeliančias  širdies ligas, paskatinti sveiką gyvenseną. Šių metų šūkis: ,,Vienas pasaulis, vieni namai, viena širdis“.

        Rugsėjo 25 dieną Kučiūnų mokykloje  pravestas renginys ,,Saugokime širdį“ 1- 4 klasių mokiniams. Paaiškinta, kad vaikų širdies ligos – tai didelė grupė ligų, kurią sudaro įgimtos širdies ydos, širdies ritmo ir laidumo sutrikimai, uždegiminės širdies ligos. Širdies ligų rizika gali atsirasti prieš gimimą, vaisiaus vystymosi metu ir toliau didėti vaikystėje dėl nesveikos mitybos, nepakankamo fizinio krūvio ir rūkymo, alkoholio vartojimo. Apie tai, kad vaikas gali sirgti širdies liga, galima įtarti iš šių požymių:  netikėti  išblyškimo priepuoliai, alpimas ir sąmonės netekimas, skausmas krūtinėje, greitas nuovargis. Tokie vaikai greitai pavargsta lipdami laiptais, sparčiai eidami.

        Mokiniai susipažino ir apžiūrėjo širdies modelį. Pamokos pabaigoje vaikai iškirpo ir paruošė savo ,,širdeles“,  iš kurių padarėme stendą „Saugokime širdį“. Vyko diskusija, kurios metu  mokiniai atsakinėjo į klausimus, kaip saugoti širdelę, kad ji nesusirgtų. Norint turėti sveiką širdį reikia sveikai maitintis, sportuoti, vengti žalingų įpročių, būti gryname ore, vengti stresų, atsikratyti antsvorio, sekti kraujo spaudimą ir t.t.

        Mokyklos bendruomenės nariams buvo matuojamas kraujo spaudimas, išdalintos atmintinės „Kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų“. Taigi skatinkime  sveiką gyvenseną ir būsime ne tik sveiki, bet ir laimingi.Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė                                                                                                             D. Brusokienė