VAIKŲ VASAROS POILSIO STOVYKLA

Spausdinimo versija

Birželio  22 - 29 dienomis mokykloje vyko pradinių klasių mokinių vasaros poilsio stovykla. Programa ,,Šiam pasauly iš tiesų, kaip gerai, kad aš esu“ yra tęstinė.Tai puikus pasirinkimas mokiniams atostogų metu gerai praleisti laiką su bendraamžiais.

              Pirmąją dieną vaikai išklausė instruktažą ,,Stovyklauk saugiai“, kūrė ,,Stovyklautojo dienoraštį“, vyko į Druskininkus. Restorane „Romnesa“  sužinojo šakočio atsiradimo istoriją, pamatė visą gamybos procesą ir patys jame dalyvavo.

Vėliau galėjo paragauti atviroje židinio liepsnoje savo pačių iškepto šakočio. Miško muziejuje „Girios aidas“ iš arti susipažino su miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais, tyrinėjo gamtą. Sportavo, linksmai žaidė K. Dineikos sveikatingumo parke.

                      Užpildę ,,Stovyklautojo dienoraštį“, vykome į Kauną. Ten aplankėme Nemuno ir Neries santakoje esančią seniausią mūrinę pilį Lietuvoje, gaminome medalius, grožėjomės Vyčio skulptūra - "Laisvės karys". Vaikštinėjome šalia Kauno pilies įsikūrusiame Santakos parke, kur galėjome išvysti, kaip susilieja Nemuno ir Neries upės. Prisiminę Joninių tradicijas, skynėme žolynus, pynėme vainikus, žaidėme, ieškojome paparčio žiedo.

                      Po Joninių vykome į Alytaus kraštotyros muziejų. Čia dalyvavome edukacijoje ,,Pasėjau grikį...“ Vaikai susipažino su grikio keliu nuo sėklos iki gaminamų gardžių patiekalų, sužinojo,  kad grikiai dzūkams buvo ne tik maistas, bet ir vaistas. Kol kepė grikinė babka, mokiniai minė mįsles, malė girnomis grikius, klausėsi pasakojimų, atliko pirštų mankštelę su grikiais ir kitas  užduotis. Iškepus babkai, ją  ragavo su kvapnia čiobrelių arbata. Pažintinės ekskursijos metu apžiūrėjome A. Matučio memorialinį muziejų, išgirdome pasakojimą apie rašytoją bei jo kūrybą. Įspūdingo grožio kraštovaizdyje ant Nemuno kranto įsikūrusiame nuotykių parke „Tarzanija“ mus pasitiko skirtingo sudėtingumo trasos. Nepamirštamą įspūdį  vaikams paliko „Pašėlę kalneliai“.

                      Sekančią dieną apsilankėme Lazdijų policijos komisariate. Bendruomenės pareigūnė Ugnė Kalinauskienė  pravedė ekskursiją po komisariatą, areštinę, demonstravo, specialiąsias priemones, supažindino su automobiliais, policijos pareigūno profesija. Lazdijų krašto muziejuje, pažiūrėję filmą apie kryždirbystę, gamino atvirukus su dzūkiškais ornamentais. Norėdami labiau pažinti savo rajoną, vykome į Metelių regioninį parką. Lankytojų centre susipažinome su Metelių krašto vertybėmis. Aplankėme Kryžių šventovę, grožėjomės Dusios ežeru.

Paskutinę stovyklos dieną prie Galsto ežero vyko lavinančios ir linksmos dirbtuvės, surengta piešinių paroda ,,Dailininkai gamtoje“. Mokiniai dalyvavo ,,Protų mūšyje“, sportinėse estafetėse, žvejojo, pūtė nuostabius muilo burbulus. Stovyklos pabaigoje vaikai pristatė kiekvieną dieną pildytus ,,Sovyklautojo pasus“. Visi  stovyklautojai apdovanoti. Vieni kitiems palinkėję geros ir saugios vasaros, atsisveikinome su stovykla.

    Stovyklos vadovės

<